UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Şarkıcı
  4. »
  5. Sunmi Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Sunmi Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
71 0

Sunmi ünlü bir Güney Koreli şarkıcı ve dansçıdır. Ayrıca söz yazarı ve plak yapımcısı olarak kariyerine devam etmektedir.

Gerçek adı Lee Sun-mi’dir ve 2 Mayıs 1992’de doğmuştur. 2007’de Güney Koreli bir kız grubu olan Wonder Girls’ün bir üyesi olarak çıkış yapmıştır. 2013 yılında kariyerine solo olarak devam etme kararı aldı. Aynı yıl, büyük bir başarıya ulaşan Full Moon adlı ilk albümünü çıkardı.

2015 yılında tekrar Wonder Girls’e katıldığını açıkladı. 2017’de grup dağılana kadar aktif olarak grubun üyesiydi. Grup dağıldıktan sonra büyük bir hit olan single’ı Gashina’yı çıkardı. 2018 yılında ikinci EP’si Warning’i yayınladı. Wonder Girls’deyken baş vokalistti ve aynı zamanda bas gitar da çalıyordu.

Boyu:166 Cm
Kilosu:46 Kg
Vücut Ölçüleri:81-59-84 Cm
Göz Rengi:Koyu Kahverengi

Sunmi Güney Kore’de doğdu ve çocukken Swangnam İlkokuluna gitti. Daha sonra Chungdam Ortaokuluna gitti ve ardından Chungdam Lisesinden mezun oldu. Müzikal tiyatro eğitimi aldığı Dongguk Üniversitesi’ne kaydoldu. Kore popunun en önemli figürlerinden biridir ve kendi tarzına Sunmi-pop diyor.

Sunmi Boyu

Boy: 166 Cm

Sunmi Kilosu

Kilo: 46 Kg

Sunmi Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Sunmi Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 81-59-84 Cm

Marie Claire Korea (https://www.youtube.com/watch?v=ppM6_EZigFI&ab_channel=MarieClaireKorea), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Başlık Resim Lisans: Marie Claire Korea (https://www.youtube.com/watch?v=ppM6_EZigFI&ab_channel=MarieClaireKorea), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir