UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Şarkıcı
  4. »
  5. Snoop Dogg Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Snoop Dogg Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
117 0

Snoop Dogg, hip hop’un ikonik isimlerinden biri olan Amerikalı bir rapçidir. Yaşam tarzı ve eğlenceye yaptığı yatırımlarla ünlüdür. Ayrıca dünyanın en başarılı sanatçılarından biri olarak kabul edilir.

Tam adı Calvin Cordozar Broadus Jr. olup 20 Ekim 1971 doğumludur. Snoop Dogg’un yanı sıra eski sahne isimleri olan Snoop Doggy Dogg ve Snoop Lion olarak da bilinmektedir. Buna ek olarak Bigg Snoop Dogg, Dogg Dad, FaZe Snoop, DJ Snoopadelic ve Snoopzilla olarak da bilinir. Hip hop’un bir alt türü olan gangster müziğinin en önemli sanatçılarından biridir. 1992’den beri aktif bir kariyere sahiptir.

Snoop Dogg, 1992’de Dr. Dre’nin ilk solo albümü The Chronic’de yer aldığında büyük beğeni topladı. Kariyeri boyunca Amerikan Müzik Ödülü ve Primetime Emmy Ödülü kazandı ve on yedi kez Grammy Ödülleri’ne aday gösterildi. İlk solo albümü, yapımcılığını Dr. Dre’nin üstlendiği ve 1993 yılında piyasaya sürülen Doggystyle idi. Hip hop müziğinin klasiklerinden biridir. Ülkedeki tam anlamıyla her listede bir numara oldu ve sektörde büyük bir itibar kazandı.

Boyu:193 Cm
Kilosu:77 Kg
Göz Rengi:Koyu Kahverengi
Vücut Ölçüleri:104-84-35 Cm

1996 yılında ikinci albümünü çıkardı ve aynı başarıyı yakaladı. 2000 yılına kadar üç albüm daha çıkardı. Toplamda, Snoop Dogg 20 stüdyo albümü ve 8 ortak çalışma albümü yayınladı. Ayrıca birçok film ve dizide rol almıştır. Kuşkusuz, genellikle yaşam tarzı ve başarılı müziği ile tanınan, dünyanın en popüler hip hop sanatçılarından biridir.

Connie Lodge, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Snoop Dogg, Long Beach, California’da dünyaya geldi. Snoop Dogg henüz 3 aylıkken babası onları terk etti. Üvey babası tarafından büyütüldü. Çocukluğunda çizgi film karakterine olan benzerliği nedeniyle Snoopy lakabı takılmıştı. Rap yapmaya altıncı sınıftayken başladı.

1993 yılından itibaren hukuk dışı olaylara karışmaya başladı ve ABD’nin en popüler çetelerinden birine katıldı. Liseden mezun olduktan sonra Snoop Dogg, madde bulundurmaktan tutuklandı ve hapis yattı.

Snoop Dogg Boyu

Boy: 193 Cm

Snoop Dogg Kilosu

Kilo: 77 Kg

Snoop Dogg Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Snoop Dogg Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 104-84-35 Cm

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir