UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Şarkıcı
  4. »
  5. Ed Sheeran Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Ed Sheeran Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
64 0

Ed Sheeran, profesyonel kariyerine 2004 yılında başlayan ünlü bir İngiliz şarkıcı ve söz yazarıdır. Soft rock, folk-pop ve pop türlerinde müzikler üretmektedir.

Asıl adı Edward Christopher Sheeran olup 17 Şubat 1991 doğumludur. Müziğe olan ilgisi 11 yaşında ilk şarkısını yazdığında başlamıştır. 2011 yılında sektörde büyük ilgi gören No. 5 Collaborations Project adlı albümünü çıkardı.

Aynı yıl Ed Sheeran, + adlı ilk albümünü çıkardı ve Birleşik Krallık Albümleri listelerinde bir numara oldu. İlk hit single’ı The A Team de bu albümdeki şarkılardan biri. One Direction’ın bazı şarkılarının, özellikle ilk albümlerinde ortak yazdığını belirtmekte fayda var. 2014 yılında ikinci albümünü çıkardı ve adı x idi. Albüm, 2015 yılında dünyanın en çok satan ikinci albümü olmayı başardı ve bu, uluslararası tanınırlığın artmasında yardımcı oldu.

Boyu:173 Cm
Kilosu:76 Kg
Vücut Ölçüleri (Göğüs, Bel, Pazı):104-87-36 Cm
Göz Rengi:Mavi

Albümü ayrıca 2015 yılında Brit Awards tarafından Yılın Albümü ödülüne layık görüldü. Albümünden Thinking Out Loud single’ı, Grammy Ödülleri’nde En İyi Pop Solo Performansı ve Yılın Şarkısı ödüllerini kazanmasına da yardımcı oldu. Üçüncü albümü ÷’yi 2017’de çıkardı ve dünyanın en çok satan albümü oldu. Albümden çıkan iki single’ı Castle on the Hill ve Shape of You, dünya çapında birçok listede bir numara oldu.

Eva Rinaldi from Sydney (https://www.flickr.com/photos/musicnewsaustralia/8507723113/) , Australia, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Ed Sheeran West Yorkshire’da doğdu ve çocukluğunun büyük bir kısmını burada geçirdi. Annesi bir işçiydi ve babası bir küratördü. Katolik bir ailede büyüyen Ed Sheeran, dört yaşındayken kilise korosunda şarkı söylemeye başladı. 11 yaşında gitar çalmaya başladı ve kendi şarkılarını da yazmaya başladı.

2015 yılında Ed Sheeran, çocukluk arkadaşı olan Cherry Seaborn ile çıkmaya başladı. 2018’de nişanlanan çift, 2019’da evlendi. 2020’de ilk bebeklerini beklediklerini açıkladılar. Üstelik çiftin ikinci bebekleri 2022’de dünyaya geldi.

Ed Sheeran Boyu

Boy: 173 Cm

Ed Sheeran Kilosu

Kilo: 76 Kg

Ed Sheeran Göz Rengi

Göz Rengi: Mavi

Ed Sheeran Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri (Göğüs, Bel, Pazı): 104-87-36 Cm

Başlık Resim Lisans: Harald Krichel, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir