UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Şarkıcı
  4. »
  5. BTS Suga Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

BTS Suga Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
151 0

Suga, ünlü Güney Koreli rapçilerden, plak yapımcılarından ve söz yazarlarından biridir. BTS adlı erkek grubunun bir üyesi ve 2010’dan beri aktif bir kariyer peşinde.

Gerçek adı Min Yoon-gi’dir ve 9 Mart 1993’te doğmuştur. Sahne adı olarak Suga’yı kullansa da bazen bir diğer sahne adı olarak Agust D’yi de kullanır. Profesyonel çıkışını 2013 yılında Güney Koreli K-pop erkek grubu BTS’nin bir parçası olarak yaptı. İlk çıkışından üç yıl sonra, Agust D adlı ilk solo mixtape’ini yayınladı.

2022 itibariyle, Suga, Kore Müzik Telif Hakkı Derneği tarafından toplamda 100’den fazla şarkının yapımcısı ve söz yazarı olarak atfediliyor. Aynı zamanda Güney Kore’de Gaon Music Chart’ta ikinci sırada yer alan Suran’ın Wine şarkısının da yazarıdır. 2017’de Suran, bu şarkıyla Yılın En İyi Soul/R&B Parçası ödülünü de kazandı. Ödül, Melon Müzik Ödülleri tarafından verildi. Suga genellikle hip-hop, K-pop ve R&B’de şarkılar üretir. Herhangi bir enstrüman çalmıyor ama Güney Kore’deki en iyi yapımcılardan biri olarak kabul ediliyor. Herhangi bir enstrüman çalamasa da birçok enstrüman hakkında derin bilgiye sahiptir.

Boyu:174 Cm
Kilosu:65 Kg
Göz Rengi:Siyah
Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı):104-86-35 Cm
SHAQ Photo, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Suga, Güney Kore, Daegu’da doğdu ve kendisinden büyük bir erkek kardeşi var. Çocukluğu boyunca Taejeon İlkokuluna gitti. Mezun olduktan sonra Gwaneum Ortaokuluna gitti. Oradan Aphujeong Lisesine gitti. Gittiği bütün okullarda dikkat çeken öğrencilerden biriydi. Global Cyber University’de Yayıncılık ve Eğlence okudu ve 2019’da buradan mezun oldu. Daha sonra Hanyang Cyber University’ye giderek İşletme Yüksek Lisans programının bir parçası olarak Reklamcılık ve Medya okudu. Stony Skunk’un Ragga Muffin şarkısını dinledikten sonra rap ile ilgilenmeye başladı. Epik High onun da rapçi olmasının sebebidir.

Sahne adı Suga, Sugar’dan değil Shooting Guard’dan geliyor. Okulunun basketbol takımında şutör guard olarak oynuyordu. Diğer sahne adı da Agust D idi ve memleketi Daegu Kasabasının kısa versiyonu olan DT’den ve Suga’nın ters yazılışından türetilmiştir.

BTS Suga Boyu

Boy: 174 Cm

BTS Suga Kilosu

Kilo: 65 Kg

BTS Suga Göz Rengi

Göz Rengi: Siyah

BTS Suga Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 104-86-35 Cm

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir