UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncu
  4. »
  5. Anya Taylor-Joy Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Anya Taylor-Joy Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
131 0

Anya Taylor-Joy, 2013’ten beri aktif bir kariyer peşinde olan ünlü bir Amerikalı ve İngiliz aktris. Genç yaşına rağmen birçok başarılı yapımda yer aldı.

Tam adı Anya-Josephine Marie Taylor-Joy ve 16 Nisan 1996’da doğdu. Birçok önemli ödül kazanarak sağlam bir kariyer yapıyor. Bunlar arasında Screen Actors Guild Ödülü ve Altın Küre Ödülü bulunmaktadır. Ayrıca, Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterildi, ancak kazanamadı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde doğmuş olmasına rağmen, Brezilya’da büyüdü ve 16 yaşındayken oyunculuk kariyerine odaklanmak için okuldan ayrılmaya karar verdi. İlk büyük rolünü 2015 yılında The Witch’te oynadığında yaptı. Bu bir korku filmiydi ve tanınmasını önemli ölçüde artırdı. Bir yıl sonra Split adlı başka bir korku filminde rol aldı.

Boyu:168 Cm
Kilosu:56 Kg
Göz Rengi:Ela
Vücut Ölçüleri:86-61-89 Cm

Bu yapımlardaki performansı, 2017’de Cannes Film Festivali sırasında Trophee Chopard’ı kazanmasına yardımcı oldu. Ünlü televizyon dizilerinden biri olan Peaky Blinders’ı izlediyseniz, onu dizinin beşinci ve altıncı sezonlarında görebilirsiniz. Dizide 2019 ve 2020 yılları arasında kısa bir süre rol aldı. 2020’de yayınlanan bir Netflix mini dizisi olan The Queen’s Gambit’de rol aldı. Ve bu dizi ile uluslararası tanınmaya başladı.

Anya Taylor-Joy, psikolog ve eski bankacısının kızı olarak Florida’da doğdu. Ailesi Amerika’da tatildeyken dünyaya geldi ve bu sebeple Amerikan vatandaşlığına sahip. Doğumundan sonra ailesi Brezilya’ya döndü. Anya Taylor-Joy İngilizce ve İspanyolca akıcı bir şekilde konuşabiliyor ve bu iki dili de çocukken öğrendi. 16 yaşındayken, eğlence endüstrisinde kariyer yapmak için okulunu bıraktı.

Anya Taylor-Joy Boyu

Boy: 168 Cm

Anya Taylor-Joy Kilosu

Kilo: 56 Kg

Anya Taylor-Joy Göz Rengi

Göz Rengi: Ela

Anya Taylor-Joy Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-61-89 Cm

Condé Nast (through Vogue Taiwan), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Başlık Resim Lisans: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir