UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Model
  4. »
  5. Adriana Lima Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Adriana Lima Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
173 0

Adriana Lima, dünyanın en ünlü modellerinden biridir. Victoria’s Secret Meleği olarak büyük beğeni toplayan ve 1997’den beri aktif bir kariyer peşinde koşan Brezilyalı bir model.

12 Haziran 1981 doğumludur ve modellik kariyerine çok küçük yaşlarda başlamıştır. Adriana Lima, 1999-2018 yılları arasında Victoria’s Secret’ın meleklerinden biriydi. İlk modellerden biri ve organizasyonun en uzun soluklu modeli olmasıyla ünlü. 2017’de ayrıca dünyanın en değerli Victoria’s Secret Meleği olarak anıldı. Adriana Lima, Victoria’s Secret’ın yanı sıra Maybelline’nin sözcüsü olmasıyla da ünlü.

Kia Motors ve Super Bowl gibi reklam filmlerinde de rol almaktadır. Brezilya’nın Süper Modeli yarışmasını kazandığında sadece 15 yaşındaydı. Bir yıl sonra Supermodel of the World yarışmasına katıldı ve ikinci oldu. Bu başarıların her ikisi de New York City’de bulunan seçkin Model Management ile sözleşme imzalamasına yardımcı oldu. Adriana Lima’nın bir diğer büyük başarısı da 2014’ten bu yana dünyanın en çok kazanan ikinci modeli olması.

2012’de Forbes’in en çok kazanan modeller listesinde dördüncü sırada yer aldı ve o yıl yaklaşık 7,3 milyon dolar kazandı. Bir yıl sonra üçüncü oldu ve 2014 yılı itibariyle ikinci sırada yer alıyor. Şu anda dört markanın elçisidir ve bunlar Chopard, Maybelline, Puma ve IWC’dir. Ayrıca Barselona’da Desigual için marka elçisi olarak çalıştı.

Boyu:178 Cm
Kilosu:60 Kg
Göz Rengi:Mavi
Vücut Ölçüleri:87-61-89 Cm
Toglenn, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Adriana Lima Brezilya’da doğdu. Babası bir marangozdu ve annesi bir sosyal hizmet görevlisiydi. Henüz 6 aylıkken babası onları terk etti ve annesi tarafından başına büyütüldü. Adriana Lima, çocukluğunu Salvador’daki Castelo Branco’da geçirdi. Mankenlik yapmaya başlamadan önce çocuk doktoru olmak istiyordu. Anadili olan Portekizce’nin yanı sıra İngilizce, İspanyolca ve İtalyanca olmak üzere dört dili de akıcı olarak konuşmaktadır..

Adriana Lima, Amerikalı şarkıcı Lenny Kravitz ile 2001 yılında çıkmaya başladı. Çiftin iki yıllık bir ilişkisi vardı. Bu süre zarfında birlikte yaşadılar ve hatta nişanlandılar. Ayrıca Lenny Kravitz’in Yesterday Is Gone klibinde oynadı. Ancak 2003 yılında ayrıldılar. 2009 yılında Adriana Lima, NBA oyuncusu Marko Jaric ile evlendi ve çiftin evliliklerinden iki çocuğu oldu. Ancak 2016’da boşandıklarını açıkladılar. 2021’de film yapımcısı olan Andre Lemmers ile çıkmaya başladı ve 2022’de Adriana Lima bir bebekleri olacağını açıkladı. Aynı yıl oğlunu dünyaya getirdi. Bugün Miami’de yaşıyor.

Adriana Lima Boyu

Boy: 178 Cm

Adriana Lima Kilosu

Kilo: 60 Kg

Adriana Lima Göz Rengi

Göz Rengi: Mavi

Adriana Lima Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 87-61-89 Cm

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir