UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Model
  4. »
  5. HoYeon Jung Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

HoYeon Jung Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
99 0

HoYeon Jung, Squid Game dizisiyle uluslararası üne kavuşan ünlü bir Güney Koreli aktris ve modeldir. Profesyonel kariyerine 2010 yılında başlamıştır.

Adı Jung, soyadı HoYeon ama unvanını ters sırada HoYeon Jung olarak kullanıyor ve 23 Haziran 1994 doğumlu. Profesyonel kariyerine model olarak başladı. 2010 yılında başlayarak iki yıl boyunca Seul Moda Haftası’nda podyumda yürüdü ve 2013 yılında Korea’s Next Top Model yarışmacılarından biri oldu. Yarışmanın dördüncü sezonuydu ve ikinci oldu.

2016’da Louis Vuitton’un seçkin üyesi oldu ve 2021’de markanın küresel elçisi oldu. Çoğumuz onu Squid Game’den Kang Sae-byeok olarak tanıyorduk ve bu onun şimdiye kadarki ilk büyük rolüydü.

Dizideki rolü sayesinde Drama Dizisinde Üstün Kadın Oyuncu dalında Screen Actors Guild Ödülü’nü kazandı. Buna ek olarak, Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterildi. Ödülü kazanamasa da bu ödülü Squid Game’den başka bir Güney Koreli aktris kazandı.

Boyu:176 Cm
Kilosu:50 Kg
Vücut Ölçüleri:86-59-84 Cm
Göz Rengi:Koyu Kahverengi

Squid Game’den sonra başka bir yapımda yer almasa da üç yeni yapım üzerinde çalışıyor. Bunlardan ikisi televizyon programı, biri de film. Oynayacağı filmin adı The Governesses ve bugünlerde hala yapım aşamasında. Ancak filmin çıkış tarihi hakkında resmi bir bilgi açıklanmadı.

Myles Kalus Anak Jihem, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

HoYeon Jung, Güney Kore’nin başkenti Seul’de küçük bir bölge olan Myeonmok-dong’da doğdu. İki kız kardeşi var ve ailesi ülkede birkaç restoran işletiyor. Sahne Sanatları Koleji’ne gittiği Dongduk Kadın Üniversitesi’ne gitti. HoYeon Jung okulundan mezun oldu ve modellik eğitimi aldı. Ancak bu günlerde modelden çok oyuncu olarak tanınıyor.

HoYeon Jung Boyu

Boy: 176 Cm

HoYeon Jung Kilosu

Kilo: 50 Kg

HoYeon Jung Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

HoYeon Jung Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-59-84 Cm

Başlık Resim Lisans: Marie Claire Korea (https://www.youtube.com/watch?v=ywSAMivjF1Y) , CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir