UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncu
  4. »
  5. Dwayne Johnson Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Dwayne Johnson Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
190 0

Dwayne Johnson (The Rock), eskiden profesyonel bir güreşçi olan ünlü bir Amerikalı aktördür. 2019 yılında güreşten emekli oldu ve oyunculuk kariyerine odaklandı.

Tam adı Dwayne Douglas Johnson’dır ve 2 Mayıs 1972’de doğmuştur. Eskiden sahne adı olarak The Rock’ı kullanırdı ve bugün çoğu kişi onu takma adıyla tanıyor. Hiç şüphesiz tarihin en iyi profesyonel güreşçilerinden olarak kabul edilir. Çoğumuz onu eğlenceli kişiliğiyle de tanırız ve Kevin Hart’ın yakın arkadaşıdır.

Bugünlerde Dwayne Johnson aynı zamanda sektördeki en yüksek maaşlı aktör. Rol aldığı filmler dünyada 10,5 milyar doları aşan hasılat elde etti ve bu da onu dünyanın en çok hasılat yapan oyuncularından biri yapıyor. Oyunculuk ve spor kariyerinin yanı sıra Dwayne Johnson aynı zamanda bir iş adamıdır. Seven Bucks Productions’ın kurucularından biridir. Ayrıca, Amerikan futbolu ligi XFL’nin sahiplerinden biridir.

Boyu:196 Cm
Kilosu:119 Kg
Göz Rengi:Koyu Kahverengi
Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı):130-92-51 Cm

Dwayne Johnson Kaliforniya’da doğdu. Babası, geçmişte profesyonel bir güreşçi olan Rocky Johnson’dı. Dwayne Johnson, Miami Üniversitesi’ne gitti ve üniversitede orada futbol ile igilendi. Dwayne Johnson, Laurent Hashian ile çıkmaya başladı ve çift 2019 yılında evlendi. çift bugünlerde Los Angeles’ta birlikte yaşıyorlar. Dwayne Johnson çifte vatandaşlığa sahiptir ve Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada vatandaşıdır.

Dwayne Johnson Boyu

Boy: 196 Cm

Dwayne Johnson Kilosu

Kilo: 119 Kg

Dwayne Johnson Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Dwayne Johnson Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı): 130-92-51 Cm

Eva Rinaldi , CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Başlık Resim Lisansı: MTV International, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir