UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncu
  4. »
  5. Nicole Kidman Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Nicole Kidman Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
122 0

Nicole Kidman, 1983 yılından bu yana aktif bir kariyere sahip olan dünyaca ünlü Avustralyalı ve Amerikalı aktrislerden biridir. Birçok yapımda rol almıştır ve günümüzde yapımcı olarak da tanınmaktadır.

Tam adı Nicole Mary Kidman’dır ve 20 Haziran 1967’de doğmuştur. Kariyeri boyunca altı Altın Küre Ödülü, iki Primetime Emmy Ödülü, İngiliz Akademi Film Ödülleri ve Akademi Ödülleri dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazanmıştır. Buna ek olarak, kariyerinin başından beri dünyanın en çok kazanan aktrislerinden biri olmayı başardı. İlk oyunculuk çıkışını 1983’te Bust Christmas’ta yaptı. Bu bir Avustralya filmiydi. Aynı yıl BMX Haydutlar dizisinde de rol almıştır. Ancak, 1989’da Dead Calm filminde ve Bangkok Hilton mini dizisinde oynadığında büyük bir ün kazandı.

1990’da Days of Thunder’da oynadı. Bu, kariyeri için önemli bir filmdi çünkü uluslararası tanınırlık kazanmasına yardımcı oldu.

Boyu:180 Cm
Kilosu:58 Kg
Vücut Ölçüler:86-59-92 Cm
Göz Rengi:Mavi

Nicole Kidman, film sektörünün yanı sıra 2012 yılında Hemingway & Gellhorn, 2019-2019 yılları arasında Big Little Lies, 2020 yılında The Undoing ve 2021 yılında Nine Perfect Strangers gibi birçok farklı televizyon rolünde yer almıştır.

Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Nicole Kidman Hawaii’de doğdu ve ebeveynleri, öğrenci vizesiyle Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Avustralyalılardı. Annesi hemşirelik eğitmeni iken babası bir yazar ve biyokimyacıdır. Ailesi, Nicole Kidman’ın doğumundan sonra Washington DC’ye taşındı, ancak üç yıl sonra hepsi Avustralya’ya döndü.

Tom Cruise ile 1989 yılında Days of Thunder filminin setinde tanıştı ve çıkmaya başladılar. 1990 yılında evlendiler. Evliliklerinden bir erkek ve bir kız olmak üzere iki çocuk evlat edindiler. Ancak 2001 yılında çift boşandıklarını açıkladı. Tom Cruise ve Nicole Kidman hala sık sık görüşen çok yakın arkadaşlardır. 2005 yılında Nicole Kidman, country şarkıcısı Keith Urban ile tanıştı ve çift 2006 yılında evlendi. Bugün hala evliler.

Nicole Kidman Boyu

Boy: 180 Cm

Nicole Kidman Kilosu

Kilo: 58 Kg

Nicole Kidman Göz Rengi

Göz Rengi: Mavi

Nicole Kidman Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-59-92 Cm

Başlık Resim Lisans: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir