UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Şarkıcı
  4. »
  5. Nicki Minaj Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Nicki Minaj Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
125 0

Nicki Minaj, ilk albümüyle büyük başarı elde eden Amerikalı bir rapçi, şarkıcı ve söz yazarıdır. Tarihin gelmiş geçmiş en iyi kadın rapçisi olarak kabul ediliyor ve 2004’ten beri aktif bir şekilde kariyerine devam etmekte.

Gerçek adı Onika Tanya Maraj-Petty, 8 Aralık 1982’de doğdu. 2007-2009 yılları arasında çıkardığı üç mixtape ile sektörde tanınmaya başladı. 2010 yılında Pink Friday adlı ilk albümünü çıkardı ve uzun süre listelerde bir numaraya yükselerek büyük bir başarı elde etti.

Bir yıl sonra Pink adlı ikinci albümünü çıkardı. Albümün ismi Friday: Roman Reloaded’dı ve bu da büyük bir hit oldu. 2014 yılında, kişisel hayatı hakkında rap yaptığı üçüncü albümü The Pinkprint’i çıkardı. Bu albüm birçok hip hop şarkısı içeriyordu ve bu albümdeki Anaconda single’ı listelerde ikinci sırada yer aldı. Buna ek olarak, single’ın müzik videosu onu YouTube’da bir milyar görüntülemeye ulaşan ilk solo kadın rapçi yaptı.

Boyu:157 Cm
Kilosu:62 Kg
Göz Rengi:Koyu Kahverengi
Vücut Ölçüleri:102-71-112 Cm
MTV International (https://www.youtube.com/watch?v=szA96ggNsT8), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Dördüncü albümü Queen’i 2018’de çıkardı ve kariyeri için bir başka büyük başarı oldu. Bu albümden çıkardığı tüm single’lar listelerde üst sıralarda yer aldı ve Tusa single’ı Arjantin’de en uzun soluklu bir numaralı single unvanını elde etti.

Nicki Minaj, bir mali yönetici ve gospel şarkıcısının kızı olarak Trinidad ve Tobago’da doğdu. Aslında, her iki ebeveyni de gospel şarkıcısıydı. Babasının öfke ve bağımlılık sorunları vardı ve 1987 yılında kendi evlerini yaktı. Nicki Minaj’ın iki erkek ve bir kız kardeşi var. O ve ağabeyi, 11 kuzenleriyle birlikte büyükannelerinin evinde yaşıyordu. Annesi yeşil kart alarak ve çocuklarını bırakarak Amerika Birleşik Devletleri’ne taşındı. Fakat daha sonra Nicki Minaj 5 yaşındayken onları da Amerika Birleşik Devletleri’ne yani yanına getirdi.

Nicki Minaj Boyu

Boy: 157 Cm

Nicki Minaj Kilosu

Kilo: 62 Kg

Nicki Minaj Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Nicki Minaj Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 102-71-112 Cm

Başlık Resim Lisansı: MTV International (https://www.youtube.com/watch?v=szA96ggNsT8), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir