UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Şarkıcı
  4. »
  5. Dua Lipa Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Dua Lipa Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
158 0

22 Ağustos 1995 doğumlu olan Dua Lipa, ünlü İngiliz şarkıcılardan biridir. Şarkıcılık kariyerinin yanı sıra ünlü bir söz yazarıdır. Ancak kariyerine şarkıcı olarak değil, model olarak başladı. 2014 yılında Warner Bros Records ile anlaşma imzaladıktan sonra şarkıcılık kariyerine başladı. İlk albümü üzerinde üç yıl çalıştı ve 2017’de çıkardı. İlk stüdyo albümü Dua Lipa’ydı ve kendisi için oldukça verimli bir albüm oldu. Birleşik Krallık listelerinde 3. sırada yer alan bu şaheserden sekiz single çıkardı.

Kosovalı bir anne ve babanın en büyük çocuğu olarak Londra’da dünyaya geldi. Şarkıcılık mesleğini seçmesinde babasının etkisi büyüktür. Bunu sadece birkaç hayran biliyor ama biz burada belirtiyoruz, babası Kosovalı bir rock grubu olan Oda’da gitarist ve solistti. Dua Lipa daha 5 yaşındayken gelecekteki kariyeri için eğitim almaya başladı. Çalmayı öğrendiği ilk enstrüman çello oldu.

Boyu:173 Cm
Kilosu:58 Kg
Göz Rengi:Kahverengi
Vücut Ölçüleri:89-60-90 Cm

İlk albümü olan Dua Lipa albümünün yanı sıra 27 Mart 2020’de bir stüdyo albümü daha yayınladı. Albümün adı Future Nostalgia idi ve bu albümle Dua Lipa’dan daha büyük bir başarı elde etti. İkinci albümü İngiltere, Avustralya, İrlanda, Hollanda ve Yeni Zelanda’da 1. sırada yer aldı. Dua Lipa’nın dikkate değer single’larından bazıları One Kiss, New Rules ve Don’t Start Now’ı içeriyor.

Dua Lipa Boyu

Boy: 173 Cm

Dua Lipa Kilosu

Kilo: 58 Kg

Dua Lipa Göz Rengi

Göz Rengi: Kahverengi

Dua Lipa Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 89-60-90 Cm

Raph_PH, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Başlık Resim Lisansı: Warner Music New Zealand, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir