UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncu
  4. »
  5. Timothee Chalamet Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi

Timothee Chalamet Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi

admin admin -
133 0

Timothee Chalamet, 2017 yılında Call Me by Your Name filmindeki rolüyle büyük beğeni toplayan Amerikalı ve Fransız aktördür.

Tam adı Timothee Hal Chalamet’dir ve 27 Aralık 1995’te doğdu. Kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. 2008 yılından itibaren oyunculukla ilgilense de profesyonel kariyeri 2012 yılında Homeland TV dizisinde rol almasıyla başlamıştır. Sadece iki yıl sonra Men, Women & Children adlı ilk filminde oynadı. Ayrıca aynı yıl Interstellar filminde de yer almıştır. 2017 yılında Call Me by Your Name dizisindeki rolü ile büyük bir üne kavuşmuştur.

Timothee Chalamet New York’ta doğdu ve aynı zamanda oyuncu olan bir kız kardeşi var. Ailesi emlakçı ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Acil Durum Fonu’nun editörleridir. Timothée Chalamet, Protestan bir Hristiyan geçmişine sahiptir. Çifte vatandaşlığa sahip Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa vatandaşıdır.

Boyu:178 Cm
Kilosu:68 Kg
Göz Rengi:Yeşil
Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Kol):104-84-35 Cm
Maximilian Bühn, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Timothee Chalamet, çocukluğunda küçük bir Fransız köyünde büyümüş ve daha sonra ailesi, daha iyi eğitim alabilmesi için Amerika Birleşik Devletleri’ne taşınmıştır. 2008 yılında Kara Şövalye filmindeki Heath Ledger’dan ilham alarak oyunculuğa ilgi duymaya başladı. Daha sonra Fiorello H. LaGuardia Müzik & Sanat ve Sahne Sanatları Lisesi’ne başvurdu. Mülakatlarda reddedilmesine rağmen drama öğretmeni Harry Shifman’ın tavsiyesi üzerine okula kabul edildi.

Lisedeyken okul arkadaşlarından ünlü şarkıcı Madonna’nın kızı Lourdes Leon ile çıktı. 2013 yılında mezun oldu. Şu anda New York’ta yaşıyor ve New York Knicks’in bir destekçisi. Hip-hop müziği dinlemeyi seviyor ve Kid Cudi’nin kariyerindeki en büyük ilham kaynaklarından biri olduğunu belirtiyor.

Timothee Chalamet Boyu

Boy: 178 Cm

Timothee Chalamet Kilosu

Kilo: 68 Kg

Timothee Chalamet Göz Rengi

Göz Rengi: Yeşil

Timothee Chalamet Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 104-84-35 Cm

Başlık Resim Lisansı: Elena Ringo http://www.elena-ringo.com, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir