UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Şarkıcı
  4. »
  5. BTS Jungkook Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

BTS Jungkook Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
163 0

Jungkook, Güney Koreli erkek grubu BTS’in üyelerinden biri olarak tanınan ünlü bir Güney Koreli şarkıcıdır. Profesyonel kariyerine 2013 yılında başladı.

Gerçek adı Jeon Jung-kook ve 1 Eylül 1997’de doğdu. BTS adlı Güney Koreli erkek grubu grubunun üyelerinden birisidir. K-pop türünde müzik üretiyorlar ve grup hem Güney Kore’de hem de dünyada büyük başarılar elde etti. Grubun üyelerinden biriyken solo kariyeri ile de ilgilenmeye başladı.

2016, 2018 ve 2020’de üç solo şarkı yayınladı. Bu şarkılar Begin, Euphoria ve My Time idi. Bu üç şarkı da Güney Kore’nin ulusal listesi olan Gaon Digital Chart’ta yer almayı başardı. 2022 yılında aynı zamanda Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı Charlie Puth ile birlikte Left and Right adlı parçada yer almıştır. Şarkı, Amerika Birleşik Devletleri’nde Billboard Hot 100 Listesinde 22. sırada yer almayı başardı.

Boyu:179 Cm
Kilosu:68 Kg
Göz Rengi:Koyu Kahverengi
Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı):107-86-38 Cm
Heavenly Moment97, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

2022’de FIFA Dünya Kupası soundtrack’inde çalışan ilk Güney Koreli şarkıcı olmayı başardı. Dreamers adlı şarkının yapımcılığını üstlendi ve şarkı 2022 FIFA Dünya Kupası Açılış Töreni’nde çalındı. Left and Right, Stay Alive ve Dreamers dahil olmak üzere tüm bu parçalar Spotify’da da büyük başarı elde etti. Bu şarkılar ayrıca Spotify Global tablosunda en çok çıkış yapan Güney Koreli erkek sanatçı unvanını kazanmasına yardımcı oldu. Bugün, özellikle gençler arasında dünyanın en çok tanınan Güney Koreli sanatçılarından biridir.

Jungkook, Busan’da doğdu. Baekyang İlkokuluna ve Ortaokuluna gitti ve tüm çocukluğunu Busan’da geçirdi. Televizyonda G-Dragon’un performansını izledikten sonra şarkıcı olmaya karar vermiş. G-Dragon’un yürek burkan performansı o yıllarda onun için oldukça etkiliydi.

Jungkook Boyu

Boy: 179 Cm

Jungkook Kilosu

Kilo: 68 Kg

Jungkook Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Jungkook Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı): 107-86-38 Cm

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir