UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Şarkıcı
  4. »
  5. Christina Aguilera Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Christina Aguilera Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
93 0

Christina Aguilera ünlü bir Amerikalı şarkıcı, oyuncu, söz yazarı ve televizyon kişiliğidir. 1993 yılından bu yana aktif olarak kariyerine devam etmekte ve bir Neslin Sesi olarak anılmaktadır. Tam adı Christina Maria Aguilera’dır ve 18 Aralık 1980’de doğmuştur.

Christina Aguilera, 2000’lerin başındaki en ünlü sanatçılardan biriydi ve genç popu yeniden canlandırmasıyla ünlendi. Genelde şarkılarında aile içi şiddet, cinsellik ve feminizm gibi temaları tercih ediyor. 2000 yılında Mi Reflejo adlı ilk albümünü çıkardı. Albümün diliv İspanyolcaydı ve Billboard En İyi Latin Albümleri listesinde on dokuz hafta boyunca bir numarada yer aldı. İlk albümüyle birlikte Come on Over Baby, What a Girl Wants, Genie in a Bottle gibi birçok başarılı single çıkardı.

Boyu:157 Cm
Kilosu:64 Kg
Vücut Ölçüleri:97-71-91 Cm
Göz Rengi:Mavi

Tüm bu single’lar müzik listelerinde bir numara oldu ve En İyi Yeni Sanatçı dalında Grammy Ödülü kazandı. 2002’de dördüncü stüdyo albümü Stripped’i çıkardı. Bu şarkı, uluslararası ününü artırmasına yardımcı olan Dirty single’ını içeriyordu. Daha sonra, Fighter ve Can’t Hold Us Down gibi diğer başarılı single’ları çıkardı. Bugün Christina Aguilera bir pop kültürü ikonu olarak kabul ediliyor ve şüphesiz en ünlü pop yıldızlarından biri. Kariyeri boyunca Guinness Dünya Rekoru da dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Üstelik Times’ın onlarca kez paylaştığı birçok ünlü listesinde yer alıyor.

Müziğindeki seksi görünümüne ve çılgın tarzına rağmen Christina Aguilera, özel hayatıyla ilgili ayrıntıları paylaşmaktan kaçınıyor. Çok başarılı bir kariyere sahip ve bugün dünyadaki birçok yeni sanatçının ilham kaynağı. Popun Prensesi olarak da bilinir ve birçok kuruluş tarafından zamanının en iyi pop sanatçısı olarak anılır. Christina Aguilera, 2010 yılında Matthew Rutler ile çıkmaya başladı ve çift bugün hala birlikte.

Christina Aguilera Boyu

Boy: 157 Cm

Christina Aguilera Kilosu

Kilo: 64 Kg

Christina Aguilera Göz Rengi

Göz Rengi: Mavi

Christina Aguilera Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 97-71-91 Cm

jenniferlinneaphotography from Denver, CO (https://www.flickr.com/photos/jenzbie/45997616942/), USA, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Başlık Resim Lisansı: Disney By The Numb3rs (https://www.youtube.com/watch?v=vntmZpolJPk), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir