UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncu
  4. »
  5. Jason Statham Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Jason Statham Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
150 0

Jason Statham, kariyerine 1993 yılında başlayan ve sıklıkla aksiyon filmlerinde oynayan ünlü bir İngiliz aktördür. Bugün Jason Statham’ın boyu, kilosu, göz rengi, vücut ölçüleri, kariyeri ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi paylaşacağız.

26 Temmuz 1967’de doğdu ve dünyanın en ikonik İngiliz aktörlerinden biri. Genelde şiddet dolu aksiyon ve gerilim filmlerinde oynuyor. Yapımlarının çoğunda dövüş sahneleri de yer alır ancak bu bir tesadüf değildir. Jason Statham, çocukluğundan beri karate, kickboks ve Çin dövüş sanatları gibi dövüş sporlarıyla ilgileniyor.

1993 yılında bir müzik videosunda arka plan dansçısı olarak yer aldı ve profesyonel kariyerine başladı. Müzik videosunun adı The Shamen’den Comin’ On idi. Ertesi yıl Run to the Sun adlı başka bir müzik videosunda da yer aldı. İlk oyunculuk deneyimini 1998 yılında Lock, Stock ve Two Smoking Barrels filmlerinde Bacon rolüyle yaptı. Daha sonra 2000 yılında Snatch adlı dizide oynayarak eğlence sektöründe tanınırlığını artırmıştır. Ancak kariyerinde atılımını 2002 yılında yaptı.

Boyu:178 Cm
Kilosu:84 Kg
Göz Rengi:Ela
Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı):122-86-45 Cm

2002-2008 yılları arasında Transporter’ın üç serisinde de Frank Martin’i canlandırmaya başladı. Daha sonra kendisini 2003’te The Italian Job, 2006’da Crank, 2008’de The Bank Job ve 2016’da Mechanic: Resurrection gibi birçok başarılı yapımda gördük. Ayrıca Jason Statham, Hızlı ve Öfkeli serisinin dört yapımında Deckard Shaw’ı canlandırdı. Çok başarılı bir oyuncu olmasına rağmen, bazı eleştirmenler çeşitliliğin olmaması nedeniyle kariyerini eleştiriyor.

MTV International (https://www.youtube.com/watch?v=744wapWOL1k), CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Jason Statham’ın vücut ölçüleri 122-86-45 Cm’dir. Jason Statham’ın göz rengi ela. Buna ek olarak, Jason Statham’ın boyu 178 Cm ve Jason Statham’ın kilosu 84 kilogramdır. Bir dansçı ve sokak satıcısının oğlu olarak Derbyshire’da doğdu. Jason Statham, çocukluğundan başlayarak birçok dövüş sanatı türünde eğitim aldı. Ayrıca memleketindeki yerel bir kulüpte futbol oynadı. Uzun yıllar sporla ilgilendi ve birçok yarışmada yarıştı. 2010 yılında model olan Rosie Huntington-Whiteley ile çıkmaya başladı ve çift 2016 yılında nişanlandıklarını açıkladı.

Jason Statham Boyu

Boy: 178 Cm

Jason Statham Kilosu

Kilo: 84 Kg

Jason Statham Göz Rengi

Göz Rengi: Ela

Jason Statham Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı): 122-86-45 Cm

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir