UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncu
  4. »
  5. Emma Mackey Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Emma Mackey Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
91 0

Emma Mackey, Sex Education ile büyük beğeni toplayan ünlü bir Fransız-İngiliz aktris. Profesyonel kariyerini de 2016’dan beri devam ediyor.

Tam adı Emma Margaret Marie Tachard-Mackey’dir ve 4 Ocak 1996’da doğmuştur. Çoğu kişi onu Sex Education’dan Maeve Wiley olarak tanımaya başlamıştır. Dizi bir Netflix yapımıdır ve dizide Maeve Wiley’i canlandırdı. Ayrıca 2019’dan beri platformda en çok izlenen dizilerden biridir ve bugün hala yayınlanmaktadır. Dizideki performansı sayesinde İngiliz Akademi Televizyon Ödülü’ne de aday gösterildi.

Bu onun ilk kayda değer işiydi ama bu dizide göründükten sonra başka başarılı işler de buldu. İkisi de 2022 yılında. İlki Death on the Nile adlı bir gizem filmi, ikincisi ise Emily adlı bir drama filmi. Kariyerine 2016 yılında başlamış olmasına rağmen ilk profesyonel rolü Sex Education’dır. Bir diğer anlamda Emma Mackey profesyonel çıkışını Sex Education ile gerçekleştirmiştir diyebiliriz.

Boyu:174 Cm
Kilosu:57 Kg
Göz Rengi:Ela
Vücut Ölçüleri:86-60-90 Cm
Brucecao97, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Bu nedenle onu gelecekte başka yapımlarda da bolca göreceğimize inanıyoruz. Eleştirmenlerden performansıyla ilgili oldukça olumlu geri bildirimler alıyor. Dizide, diğer öğrencileri okulunda seks terapisi işi kurmaya ikna eden başrolü oynuyor. 2022 yılında dizideki performansıyla Ulusal Komedi Ödülü’nü kazandığını da belirtmekte fayda var. Şu anda Barbie adlı yeni bir film üzerinde de çalışmaktadır. 2023 yılında da çıkması bekleniyor.

Emma Mackey Le Mans’ta doğdu ve annesi İngiliz, babası Fransız. Babası Fransa’da okul müdürü olarak çalışıyor ve çocukluğunu Sable-sur-Sarthe’de geçirdi. 2013 yılında I’academie de Nantes’ten yüksek derece lisans ile mezun oldu. Mezun olduktan sonra, Leeds Üniversitesi’ne gittiği İngiltere’ye taşındı. Burada İngiliz dili ve edebiyatı okudu ve 2016 yılında üniversiteden mezun oldu. Halen Londra’da yaşamaktadır ve hem İngilizce hem de Fransızca bilmektedir.

Emma Mackey Boyu

Boy: 174 Cm

Emma Mackey Kilosu

Kilo: 57 Kg

Emma Mackey Göz Rengi

Göz Rengi: Ela

Emma Mackey Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri: 86-60-90 Cm

Başlık Resim Lisansı: Brucecao97, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir