UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyuncu
  4. »
  5. Robert Downey Jr. Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Robert Downey Jr. Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
160 0

Robert Downey Jr., 1970’ten beri aktif kariyerinin tadını çıkaran ünlü bir Amerikalı aktör ve yapımcıdır. Bugün, Robert Downey Jr.’ın boyu, vücut ölçüleri, kariyeri, kilosu, göz rengi ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Tam adı Robert John Downey Jr. olup, 4 Nisan 1965 doğumludur. Oyunculuk kariyerine çocuk oyuncu olarak başladı. Oyunculuğa ilk kez 1970 yılında Pound adlı bir filmle başladı.

İlk çıkışıyla ilgili ilginç bir gerçek verecek olursak, Robert Downey Jr.’ın ilk rol aldığı film, babasının rol aldığı filmdir. Bu rolden sonra 1985 yılına kadar kayda değer hiçbir yapımda yer almadı.

Son zamanlarda Marvel Sinematik Evreninin dikkat çeken oyuncularından biridir. Yeni nesillerin çoğu onu Tony Stark veya Iron Man olarak tanıyor. 2008 yılında ilk Iron Man filminde oynadı. 2019 yılında Avengers: Endgame vizyona girene kadar Marvel Sinematik Evreni için farklı yapımlarda da Iron Man olarak yer aldı. Ayrıca çoğumuz onu Sherlock Holmes olarak da tanıyoruz. 2009 yılında Sherlock Holmes filminde oynadı ve performansı ona Altın Küre kazandırdı. 2011’de devam filmi olan Sherlock Holmes: A Game of Shadows’da da oynadı.

Boyu:174 Cm
Kilosu:78 Kg
Göz Rengi:Koyu Kahverengi
Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı):109-81-38 Cm
Paul Bird, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Robert Downey Jr.’ın vücut ölçüleri 109-81-38 Cm’dir. Ayrıca, Robert Downey Jr.’ın boyu 174 Cm’dir ve Robert Downey Jr.’ın kilosu 78 kilogramdır. Doğal olarak koyu kahverengi saçları var ve Robert Downey Jr.’ın göz rengi de koyu kahverengi. Manhattan’da doğdu. Kendisinden büyük olan tek bir kız kardeşi var.

Robert Downey Jr., 1992 yılında oyuncu ve şarkıcı olan Deborah Falconer ile evlendi ve 2004 yılında boşandılar. Evliliklerinden bir çocukları oldu. Daha sonra 2005 yılında yapımcı olan Susan Levin ile evlendi ve ilk kez aynı yıl tanıştılar. Şu anda, hala Amerika Birleşik Devletleri’nde birlikte yaşıyorlar.

Robert Downey Jr. Boyu

Boy: 174 Cm

Robert Downey Jr. Kilosu

Kilo: 78 Kg

Robert Downey Jr. Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Robert Downey Jr. Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri(Göğüs, Bel, Pazı): 109-81-38 Cm

Başlık Resim Kredi: Gage Skidmore, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir