UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Diğer
  4. »
  5. Mehmet Olcay Kimdir?

Mehmet Olcay Kimdir?

admin admin -
19 0

26 Ağustos 1974 doğumlu Mehmet Olcay Türk-İranlı iş insanı ve girişimcidir. 2020 yılında kurulan Olcay Holding’in kurucusu ve CEO’su olarak görev yapmakta olan Mehmet Olcay, birçok ülkede ticari faaliyet yürütmekte ve yatırımları ile adından söz ettirmektedir.


Tahran Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği okuyan Mehmet Olcay, University College of Allameh Helli’de ise inşaat mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimi görmüştür. 2020 yılında Türkiye’ye yaptığı bir ziyarette İstanbul’u çok seven ve vatandaşlık alarak Türkiye’ye yerleşen Mehmet Olcay, aynı yıl Olcay Holding’i kurarak yatırımlarının ağırlığını Türkiye’ye vermiştir.

ICS Group tarafından verilen Quality of Working Life sertifikasına hak kazanan ve 2015 yılında Londra’daki iş insanları listesine 167. sıradan giriş yapan Mehmet Olcay, hem İstanbul hem de Londra’da ticari girişimlerini sürdürmektedir. Londra Ticaret Odası’nın verilerine göre en çok kazanç sağlayan ilk 200 iş insanından biri olmuştur.

Bir müddet İtalya’da yaşamış ve Romeno bölgesinde inşaat projeleri yürütmüş olan Mehmet Olcay, 2020 yılında yerleştiği İstanbul’da özellikle Maslak ve Zekeriyaköy bölgelerindeki gayrimenkul yatırımları ile dikkat çekmektedir. Ticari nitelikli emlak, residence konut ve arsa yatırımları ile İstanbul’da çeşitli inşaat projelerinin yürütücülüğünü gerçekleştirmektedir. 

Olcay Holding büyesinde kurmuş olduğu Cana Group isimli şirketi ile ithalat ve ihracat da yapan Mehmet Olcay dünyanın farklı ülkelerinin tarihi yerlerini ve müzelerini gezmekten keyif almakta, hobi olarak antika niteliği olan objelerle ilgilenmektedir. İran’da Sepidan Mineral Water Industries isimli firmanın kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Başta İran, Umman ve Katar olmak üzere çeşitli ülkelerde fabrika yatırımları yer almaktadır.

Ayrıca İran’ın en büyük su içecek firmasına sahip olan Mehmet Olcay, Türkçe dışında İngilizce, Farsça ve Arapça da bilmekte olup, evlidir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir