UnluBil

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Şarkıcı
  4. »
  5. Luis Fonsi Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

Luis Fonsi Kimdir? Boyu, Kilosu, Göz Rengi, Vücut Ölçüleri

admin admin -
91 0

Luis Fonsi, çok çeşitli türlerde müzik üreten ünlü bir Porto Rikolu şarkıcıdır. Son zamanlarda uluslararası tanınırlık kazanmasına rağmen, 1997’de kariyerine başlamıştır.

Gerçek adı Luis Alfonso Rodriguez Lopez-Cepero’dur ve 15 Nisan 1978’de doğdu. Sahne adı olarak Luis Fonsi’yi kullanıyor ve rapçi Daddy Yankee ile bazı şarkılar kaydettikten sonra uluslararası tanınırlık kazandı. Aralarında en popüler şarkılardan biri Despacito’dur. Ancak, uluslararası tanınırlığından önce zaten başarılı bir sanatçıydı. Buna ek olarak, kariyeri boyunca altı Guinness Dünya Rekoru kırdı.

2008’de birçok ülkede büyük hit olan Aqui Estoy Yo’yu piyasaya sürdü. Bu şarkı sayesinde Luis Fonsi ilk Latin Grammy Ödülü adaylığını kazandı. Ayrıca Yılın Şarkısı Ödülü’nü de kazandı. Bu kayıt aynı zamanda üç farklı Billboard Latin Müzik Ödülü kazanmasına da yardımcı oldu. Ancak kariyerindeki dönüm noktası Despacito’ydu. Bu şarkı, beş Billboard Müzik Ödülü, yedi Billboard Latin Müzik Ödülü ve dört Latin Grammy Ödülü kazanmasına yardımcı oldu. Ayrıca üç Grammy Ödülü’ne aday gösterildi. Elbette ödülleri bunlarla sınırlı değil, daha birçok ödül kazandı.

Boyu:170 Cm
Kilosu:74 Kg
Vücut Ölçüleri (Göğüs, Bel, Pazı):101-86-38 Cm
Göz Rengi:Koyu Kahverengi

Despacito tüm dünyada 11 milyon kayıt sattı ve 2023’nin sonuna kadar YouTube’da en çok izlenen video oldu. Video toplamda 8.1 milyardan fazla görüntülendi. Despacito, kariyerinin ve hayatının akışını değiştirdi. Tüm zamanların en popüler Porto Rikolu sanatçısı oldu ve şarkı, aralarında Justin Bieber’ın da bulunduğu çok sayıda sanatçı tarafından remix kayıdıyla yayınlandı.

Luis Fonsi San Juan, Porto Riko’da doğdu. İki kardeşi var ve aralarında en büyüğü o.

2003 yılında oyuncu Adamari Lopez ile çıkmaya başladı. 2006 yılında dünyaevine giren çiftin nikahına Porto Rikolu ünlüler de katıldı. Ancak 2010 yılında boşandılar. 2014 yılında Luis Fonsi, İspanyol model Agueda Lopez ile evlendi ve halen beraberler. Çiftin evliliklerinden iki çocuğu bulunuyor.

Luis Fonsi Boyu

Boy: 170 Cm

Luis Fonsi Kilosu

Kilo: 74 Kg

Luis Fonsi Göz Rengi

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Luis Fonsi Vücut Ölçüleri

Vücut Ölçüleri (Göğüs, Bel, Pazı): 101-86-38 Cm

Photo: Harry Wad, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Başlık Resim Lisans: Nicolas Lacoste, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir